Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/295.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jakie istnieją rasy króliczków

Rasy króliczków miniaturek

Imię króliczka, którego hoduje się w domu może zależeć częściowo od tego jakiej jest rasy, bo w końcu wpływa to znacząco na jego wygląd. Chociaż tak naprawdę wszystkie są urocze i wcale nie jest łatwo zdecydować się ostatecznie na którąś z ras.

Angor miniaturka ma piękne futerko. W związku z tym kiedyś traktowany był raczej jakie źródło pozyskiwania materiału na wyjątkową wełnę, niż jako pupilek domowy. Króliczki te są krótkie i ważą zwykle około 1,5 kg, a ich uszy są wyjątkowo krótkie. Kolor futerka może być zróżnicowany. Ważne jest to, aby pamiętać, że ostatecznie jego wygląd uzależniony jest w znacznej mierze od diety króliczka. Trzeba więc zadbać o jej jakość, która pozwala zimniejszych ryzyko chorób układu pokarmowego. Niezbędne jest poza tym czesanie, a niektórzy stosują również przystrzyganie futerka.  Latem trzeba sprawdzać po spacerze czy nie ma w nim kleszczy. Angory lubią kontakt z ludźmi i są pogodne.

Co trzeba wiedzieć o karzełkach Teddy? Inna ich nazwa to karzełki perskie pluszowe. Ważą one średnio 1,2 kg, ale mogą być jeszcze mniejsze lub nieco większe. Mają gęstą i dosyć długą sierść, która może mieć różne kolory. Trzeba ją czesać, ale przycinanie nie jest konieczne. Wycina się tylko sfilcowane fragmenty. Długość uszu wynosi od 4 do 7,4 cm.

Coś w rodzaju grzywy oraz krótkie uszy, to cechy charakterystyczne dla lwa maniaturki. Mogą ważyć od 1,1 kg do 1,6 kg. Są podobne do angorów. Niektóre króliczki są nieco podobne do lwów, a inne przypominają bardziej baranki. Dotyczy to dwóch ras – baranków Teddy i baranków miniaturek. W obu przypadkach maksymalna waga powinna wynosić 2 kg. Mają gęstą sierść, która trzeba dokładnie wyczesywać. Ich uszy są zwisające.

Najczęściej w naszych domach hodowane są króliczki holenderskie, a także Mini Rexy. Przypominają one normalne króliki i nie mają bardzo długiej sierści. Miniaturki holenderskie są biało-czarne, a Mini Rex może mieć różne kolory. Istnieją jeszcze inne rasy króliczków: Hermelin, Hotot, królik Polish czy Tan. W związku z tym każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.