Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/295.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jakie akcesoria przydadzą się dla królika

Akcesoria dla króliczka

Zakup króliczka wiąże się z kolejnymi wydatkami.  Zwierzątko potrzebuje odpowiedniej klatki oraz wyposażenia do niej. Poza tym trzeba kupić różne przyrządy do pielęgnacji króliczka, a także coś do zabawy.

Jeśli chodzi o rzeczy praktyczne, to na pewno potrzebne będą miseczki na jedzenie i wodę, kuweta, transporter, obroża lub szelki i smycz. Kuwetę ustawia się w klatce, w miejscu „wybranym” przez królika. Kuweta może być prostokątna lub narożna. Przydatna będzie także przenośna klatka dla królika, w której będzie go można przewieźć do domu, a potem w razie potrzeby zabierać do weterynarza. Chociaż niektórzy używają do tego nosidełka. Natomiast, żeby wychodzić na spacery ze zwierzątkiem najlepiej przyzwyczaić je do chodzenia na smyczy, bo nie trzeba się będzie martwić, że gdzieś nam zginie. W chłodniejsze dni praktyczne będzie też specjalne ubranko. Podczas zakupów trzeba pamiętać o akcesoriach do pielęgnacji króliczka, czyli szczotce, grzebieniu, cążkach do paznokci.

Oprócz klatki dla królika można mu także sprawić kojec, w którym będzie miał więcej miejsca do zabawy. Natomiast jak mogą bawić się te zwierzęta? Na pewno spodoba się im hamak, na którym będą mogły odpoczywać albo się pobujać. Warto zorganizować huśtawkę. Poza tym dobrym pomysłem będzie też tunel przez który króliczek będzie mógł się przeciskać. Nie zapominajmy o gryzakach. Jeśli ich zabraknie zwierzątko samo poszuka czegoś do obgryzania i nie koniecznie będziemy z tego zadowoleni… Wystarczy udostępnić królikowi karton, gałązki, rzeczy z wikliny, słomy czy drewna. Ciekawą zabawką jest także kula z otworkami, z której wypada granulat podczas popychania jej przez królika. Wiele akcesoriów można nawet zrobić samodzielnie. Wymaga to pomysłu, czasu i cierpliwości, ale przecież każdy lubi sprawiać przyjemność swojemu pupilowi. Króliki miniaturki to pogodne zwierzaki, które lubią różne zabawy. Należy zadbać o to, żeby się nie nudziły siedząc samotnie w klatce. Kiedy poczytamy co nieco o potrzebach królików, to na pewno będzie łatwiej zorganizować najbardziej odpowiednie akcesoria dla nich.