Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/295.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Drewniana klatka dla królika miniaturki

Jak zrobić klatkę, domek, poidełko

Pomysłowe osoby nie tylko wymyślają oryginalne imiona dla króliczków hodowanych w domu, ale także samodzielnie przygotowują im domek. Może to oznaczać nie tylko odpowiednie urządzenie klatki, ale wręcz zrobienie jej z drewna.

Oczywiście klatkę można kupić bez większego problemu. Następnie wyściela się ją kocykiem, ręcznikiem lub wyściółką i wstawia kuwetę z drewnianym żwirkiem. Im większa klatka, tym lepiej. Najlepiej aby jej wymiary wynosiły przynajmniej 100 x 50 x 50 cm. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, kiedy zwierzę musi większość czasu spędzać właśnie w niej. Jeśli tylko jest to możliwe należy mu pozwalać na zabawy poza nią. Jak już zostało wspomniane niektórzy wykonują domek dla króliczka samodzielnie. Jak zrobić drewnianą klatkę? Najlepiej zbić ją z wąskich deseczek, które trzeba odpowiednio przygotować – przyciąć, wyszlifować, zaimpregnować. Samo połączenie deseczek w taki sposób, aby powstał mały domek nie jest zbyt trudne. Natomiast trzeba zastanowić się jak będzie wyglądał front klatki i jak go wykonać. Można tam wstawić drzwiczki z siatką. Ewentualnie można zastanowić się nad szkłem lub tworzywem sztucznym. Trzeba tylko wiedzieć jak wstawić takie materiały, aby na pewno dobrze się trzymały. Drzwiczki mogą być zamykane lub zasuwane.

Kiedy domek jest już gotowy można go wyposażyć we wszelkie niezbędne dla królika akcesoria. Właściwie niektóre z nich można również zrobić samemu. Tak jest na przykład z poidełkiem. Do jego wykonania potrzebna jest plastikowa butelka z zakrętką i wężyk. W zakrętce robi się niewielki otwór, w którym umieszcza się wężyk, a następnie trzeba zamontować butelkę (do góry nogami) w klatce. Poidełko można również kupić i raczej nie jest zbyt drogie. Z drugiej strony jeśli coś bez większego problemu można zrobić w domu, to czemu nie? Warto też poświecić trochę czasu na wymyślanie różnych zabawek dla króliczków. Można wykonać tunel, hamak, huśtawkę, różne rzeczy do obgryzania. W końcu zajmowanie się zwierzątkiem polega też na uprzyjemnianiu mu czasu. Przynosi to radość króliczkom i ich właścicielom.