Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/295.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak nazwać królika

Pomysły na imiona dla królików

Kiedy oswajamy królika dobrze jest mówić do niego łagodnym tonem. Dlatego najlepiej szybko zdecydować się na jakieś imię, do którego zwierzątko będzie mogło się przyzwyczaić. Wybór imienia bywa szybki i prosty, ale niektórzy długo się nad nim zastanawiają.

Są osoby, które decydują się nazwać królika w sposób, który kojarzy się im z czymś miłym i znajomym. Inni poszukują porad i przykładów, kontaktując się z ludźmi zajmującymi się królikami już od jakiegoś czasu. Jakie propozycje imion dla samiczek można znaleźć w artykułach czy na forach internetowych? Oto kilka przykładów: Bella, Daisy, Mini, Psotka, Pysia, Bunia, Hela, Lili, Kropka. Natomiast imię może nawiązywać do koloru czy kolorów futerka – Bielinka, Śnieżynka, Bianka, Mgiełka, Łatka, Plamka. W zależności od rasy królika może mieć krótszą lub dłuższą. W tym drugim przypadku dość popularne są takie nazwy jak: Pusia, Misia, Kulka. Natomiast jeśli imię nadają dzieci, to nierzadko szukają pomysłów pośród bohaterów ulubionych bajek. Co prawda świnka Peppa odpada… ale jest sporo innych możliwości.

Jakie z kolei są propozycje imion dla królików samczyków? Tutaj też wiele zależy od wyglądu i koloru. W związku z tym pojawiają się następujące pomysły: Ciapek, Czarny, Szaruś, Puszek, Futrzak, Bąbel, Dropsik. Są również propozycje, które nie nawiązują bezpośrednio do wielkości czy rodzaju futerka królika: Denis, Leon, Benio, Edek, Ptyś, Bolo, Dyzio, Tuptuś. Naprawdę pomysły bywają przeróżne. Pośród bardziej oryginalnych można wymienić: Korek, Fuks, Magik, Hop czy Ząbek. Zdarzają się też imiona, które brzmią całkiem zwyczajnie jeśli chodzi o ludzi, natomiast kiedy nazywa się tak króliczka jest to dość zabawne. Oto kilka pomysłów: Filip, Krzyś, Czarek, Maciuś, Stefan itp. Osoby, które mają parkę królików często wymyślają dla nich imiona, które się uzupełniają w jakiś sposób, na przykład: Romeo i Julia, Dzień i Noc, Bonnie i Clyde, Pusia i Pusio. Na pewno należy pamiętać o tym, że imię powinno pasować do króliczka. Najlepiej też, aby w miarę łatwo się je wymawiało.